แจ้งปิดการให้บริการ

ระบบ My.iD จะปิดให้บริการบางส่วนภายในปี 2021 รายละเอียดเพิ่มเติม คลิก

     XP-Pen Artist 15.6 Pro grafický tablet s obrazovkou / monitorem Recenze
ตอนก่อนหน้า ตอนถัดไป

XP-Pen Artist 15.6 Pro grafický tablet s obrazovkou / monitorem Recenze
เกริ่นเรื่อง: XP-Pen Artist 15.6 Pro grafický tablet s obrazovkou / monitorem Recenze : dokonalý parťák pro všechny umělce a ilustrátory
22 มี.ค. 62 , View: 75 , Post : 0


Co je grafický tablet

Grafický tablet je vstupní polohovací zařízení. Jedná se o příslušenství k počítači, které má podobnou funkci jako myš, avšak s několika důležitými odlišnostmi. Grafický tablet se skládá z vlastního tabletu a pera neboli stylusu.

Tablet se připojuje k počítači prostřednictvím USB rozhraní, přes které je zároveň také napájen. Některé modely mají navíc i vlastní akumulátor a WiFi rozhraní, takže je lze dočasně odpojit od kabelu a s tabletem pracovat bezdrátově.

Elektronické gadget pod názvem grafický tablet s obrazovkou poskytuje maximálně pohodlné a rychlé interakce uživatele s počítačem, notebookem a jinou výpočetní technikou. Pak je to s přesností, a obzvlášť snímáním tlaku kreslicího nástroje (to asi neumí žádný z And přístrojů), úplně k ničemu...

Polohování je na rozdíl od počítačové myši absolutní. Pohyb myši určitým směrem má za následek pohyb kurzoru stejným směrem z aktuální pozice. U grafického tabletu je tomu jinak. Každý bod aktivní plochy grafického tabletu odpovídá bodu na obrazovce monitoru a pohybu po aktivní ploše odpovídá pohyb odpovídajícími body na obrazovce.

U pokročilých tabletů je do obrazovky integrovaný také zobrazovací displej, takže výsledek svých úkonů vidíte přímo na tabletu. V opačném případě je nutno sledovat monitor počítače. Tím se dostáváme k určité nevýhodě základních modelů tabletů, kterým zobrazovací displej chybí. Potíž spočívá v tom, že výsledky pohybu na ploše grafického tabletu vidíte nikoli přímo jeho obrazovce, ale na displeji počítače.

Práce s grafickým tabletem je dovednost, kterou si člověk osvojí tréninkem a délka učení závisí na osobních dispozicích. Někdo je schopný s grafickým tabletem plynule pracovat po týdnu, někdo potřebuje měsíce. Uživatelé grafických tabletů vám však potvrdí, že se vynaložené úsilí vyplatí.

Je to zařízení, které využívají profesionální digitální umělci i amatérští nadšenci pro kreslení nebo úpravu fotografií. Grafický tablet jim umožňuje tvořit se stejnou volností, jako by používali tužku, pero nebo štětec. S tím rozdílem, že své dílo nemusí složitým způsobem digitalizovat, ale to je vytvářeno přímo v prostředí grafického programu, kde jej lze svobodně upravovat, měnit barvy, vylepšovat a používat všechny zbraně, kterými moderní grafické programy disponují. Práce s grafickým tabletem umožňuje umělci dosáhnout synergie tradičních malířských technik a digitálních technologií.

Jaký grafický tablet?

Základním parametrem grafického tabletu je jeho velikost. Ta bývá v rozmezí od 4" x 5" to 18" x 12", ale některé pokročilé grafické tablety jsou i větší. Zmíněné hodnoty uvádějí rozměry obrazovky tabletu, celý přístroj je včetně rámečků samozřejmě ještě větší. V případě větších grafických tabletů se může stát, že budou na vašem stole svádět boj o místo s klávesnicí. S rostoucí velikostí grafického tabletu roste většinou také jeho cena. Malé grafické tablety se hodí pro retuše fotografií nebo pro tvorbu základních náčrtků. Velké grafické tablety jsou ideální pro seriózní profesionální práci. Začátečníkům se obvykle radí, aby vyzkoušeli středně velký grafický tablet a podle svých potřeb a zkušeností se pak rozhodli o velikosti jeho nástupce.

Chytání výběrem tabletu (monitor), věnovat pozornost na tyto vlastnosti:

rozměry pracovní plochy – z nich závisí na snadnost použití gadget, nicméně, čím větší displej, tím dražší to stojí za to a více váží;
reprodukci barev, která obvykle začíná s 16,7 milionů barev, ale může být i (pro modely s grafickými kartami) a 1,07 miliard;
rozlišení obrazovky – závisí do značné míry na diagonále, i když hustota prakticky u všech zařízení stejný, 5080 linek na čtverečních centimetr;
úrovně stisknutí (citlivosti), které jsou v rozmezí 2-8 tisíc.

Cena těchto tablet je vyšší, ale kvalita je maximální ze všech možných.

Sama jsem kdysi začínala na grafickém tabletu od firmy Wacom Intuos . Byl to ten klasický černý, relativně malý a bez displeje. Naučit se kreslit takzvaně do prázdna a koukat při tom na obrazovku monitoru je velký nezvyk a trvá to nějaký ten týden, než tomu přijdete na kloub, ale jde to.

Každopádně grafický tablet mi otevřel dveře do úplně nového světa. Kombinování fotografie a grafiky/ilustrace mi přijde jako ideální médium, které kloubí realitu a fantazii. Grafický tablet ale určitě není jen pro kreslení. Mně osobně je sympatické používat pero jako myš i při některých dalších aktivitách - animaci, úpravě fotek apod. Ruka není tolik v křeči, jako když drží myš a pohyby perem jsou určitě přesnější.

Už nějakou dobu uvažuji o koupi grafického tabletu Wacom Cintiq . Cena je naprosto nerealna. Tolik peněz nemám. Vybrala jsem levnou alternativu . jsem dostala profesionální XP-Pen Artist 15.6 Pro ( Kupovaný před třemi měsíců ) , už ne ten malý černý, ale s velkým displejem. Mám 16 palcový a na můj vkus je právě kvůli tomu cestování zbytečně velký. Práce na něm je ale skvělá. Konečně vidím pod rukou, co kreslím.

Můžu naplno využívat všechny funkce Photoshopu a celý proces dělat na jednom zařízení. Nejčastěji tedy pracuji přímo ve Photoshopu s tabletem od XP-Pen a iPad Pro používám jen občas, když si třeba vezmu práci do kavárny, protože kdybych si tam rozložila celé své působiště, tak by asi docela koukali .

pokud chceš kreslit jakoby přímo na displej, tak pak krom profi řešení ala Wacom cintiq připadá do úvahy i tablet XP-Pen Artist 15.6 Pro , XP-Pen je už několik HW let srovnatelný s Wacom. sou určeny převážně pro začátečníky a začínající kreslíře, ilustrátory a grafiky. super stav Pomůcka pro grafiky ale i kreativce pro tvorbu výkrresů, maleb, kreseb, úpravu fotografií atd. Své dílo tvoříte grafickým perem přímo na displey a rovnou jej přenášíte do PC. Pro začínající je tohle perfektní poměr mezi cenou a kvalitou.

Popis produktu:

Ten je vybaven 15,6" displejem s Full HD rozlišením 1920×1080 pixelů, IPS displej nabídne 88% pokrytí NTSC ( 120% sRGB ) a 8bitové barvy (16,7 milionů odstínů). Jeho kontrast dosahuje standardních 1000:1, odezva činí 14 ms a jas může být až 250 cd/m2. Aktivní plocha činí 344.16 x 193.59 mm .

Spolu s tabletem je dodáváno i dotykové pero Pen P05R , které podporuje 8192 úrovní tlaku a náklon až o 60°. pero je bezdrátové a bezbateriové , 8 programovatelná tlačítka, 1 Červené scrolovací kolečko, Integrovaný podstavec s nastavitelnou úrovní sklonu 20° . Kompatibilní je s operačními systémy Windows 7, MacOS X 10.10 a novějšími. Podpora grafických programů: kompatibilní se všemi hlavními grafickými programy: Photoshop, SAI, CorelPainter, Illustrator, SketchBook Pro, Manga Studio, Krita, Gimp apod , připojení přes 3-v-1 kabel (HDMI, USB, AC) , V balení dostanete vedle tabletu a pera také 8 náhradní hroty . Tablet nemá baterii, takže musí být připojen k napájení.

Velikost mě nadchla okamžitě po rozbalení tohoto produktu. Je to pro mě velmi užitečná věc , Myslím si že za tuto cenu je to dost dobrý tablet. zatím jsem s ním spokojený. Pokud chcete vidět co je obsahem balíčku, tak vám doporučuji shlédnout toto obrázek :

Obsah balení : 1 x Tablety , 1 x P01 Stylusové pero, pasivní (není potřeba baterie) , 1 x Stojan na pero / držák stojánku , 8 x náhradní hroty (uloženy uvnitř stojanu na pero) ,1 x Odnímatelný klips (uložené uvnitř stojanu s perem) 1 x kabel 3-v-1 ,1 x nastavitelnou podstavec ,1 x uživatelská příručka 1 x kreslící rukavice . Vše úhledně a stylově zabaleno. odkaz na stránky výrobce zde: https://www.xp-pen.com/product/65.html

Specifikace

Rozlišení obrazovky: 1.920 x 1.080 (Full HD)
Barevný prostor: 88% NTSC (120% sRGB) typicky
Rozlišení tabletu: 5080 LPI
Aktivní plocha (šířka x výška): 344.16 x 193.59 mm ( 15,6 palců ) 
Rozměry: 443 x 280 x 12,6 mm 
Další funkce tabletu: a-SI Active Matrix TFT LCD (H-IPS)
Kontrast: 1000:1
Jas: 250 cd / m2
Odezva: 14 ms
Úhel zobrazení: 178° horizontal, 178° vertical
Funkce pera: 2-programmable buttons, Rubber
Sklon pera: 60 stupňů
Stupně přítlaku pera: 8192 úrovní
Rychlost odezvy: 266 RPS
Technologie pera: Pen P05R s EMR (elektromagnetická rezonance)
Vstupní / Výstupní rozhraní: 3-v-1 kabel (HDMI, USB, AC)
Barva: černá
Napájení: z počítače
Certifikace: FCC, CE, CCC
Oficiální eshop Artist 15.6 Pro: https://www.storexppen.com/buy/artist-15_6pro.html

IPS obrazovka a Úžasné barvy

je to interaktivní pen displej, který umožnuje tvorit prímo na 15,6" HD displeji. kreslení působí velmi přirozeně (jako na papíře) i díky textuře skla.

Tablet funguje jako "druhá, vylepšená obrazovka" počítače/notebooku, na kterou se dá kreslit. Díky tomu lze pro kreslení použít libovolný program, použít nejrůznější štětce a není zatížen případnými potížemi v operačním systému (jako u tabletů s vlastním OS).

Full HD displej poskytuje velkou čistotu, takže můžete na obrazovce vidět sebemenší detail. Snížená paralaxa vám také dává plnou kontrolu, kurzor je přesně tam, kde jej chcete mít. To vše znamená, že kreslení na Artist 15.6 Pro je stejně přirozené jako kreslení na papíře.

Neuvěřitelný kus Hardware, jasná volba. Koordinace oka a ruky bez kompromisů. Možnost dělat i ve stoje (mám ho na stole a zákazníci stojí okolo a já kreslím... dá se nastavit do vodorovné polohy. 

P05R Rozlišování náklonu pera - další inovace systému XP-Pen

Tvorba tužkou nebo perem je tím nejpřirozenějším způsobem, který nemůže běžná myš nijak nahradit. Toto pero nabízí oproti předchůdci ještě lepší ergonomii, přesnost i ovládání. Prošlo tedy dalším vývojem, který ho dotáhnul k ještě větší dokonalosti.

Pero (stylus) slouží k psaní resp. kreslení. Pero je pasivní zařízení, které nepotřebuje baterie. Hrot pera je plastový, podléhá opotřebení a je proto vyměnitelný.

Snímání pera 10 mm nad aktivní plochou . zásadní je 8192 větší citlivost na tlak , kreslení a další tvorba mnohem přesnější a tím zároveň efektivnější. ( Citlivost na tlak - tablet registruje sílu, jakou uživatel tiskne pero k podložce.) , Pomocí tlaku lze ve Photoshopu ovládat např. velikost štětce, jeho tvrdost, krytí a další parametry.

Velikost štětce vázaná na tlak pera se hodí např. k vymaskovávání složitých oblastí. Je-li třeba zajet do malých škvír, není nutné měnit velikost štětce klasickým způsobem, stačí ubrat na síle. Tlakem pera ovládané krytí ("opacity") štětce zase šetří čas, když je potřeba na různá místa na snímku aplikovat úpravy s různou intenzitou.

Pokročilé Pero P05R dokážou kromě tlaku pera rozpoznávat také jak moc je pero nakloněno a navíc i jakým směrem. To dává uživateli ještě větší kontrolu nad štětcem. ( Rozlišování náklonu pera - tablet umí rozpoznat, pod jakým úhlem s perem kreslíme.)

Tato funkce je důležitá hlavně pro digitální výtvarníky. Fotograf retušující snímky příliš nevyužije náklon štětce k dosažení jiného vzhledu zanechané stopy, může však náklon pera navázat na některý jiný parametr.

Pero sa v ruke dobre drží, potešia dve nenápadné klávesy na pere, ktoré sa dajú naprogramovať na akúkoľvek skratku, ktorú používate najčastejšie. Pre mňa to bolo scrolovanie po dokumente a zmena hrúbky pera.

Instalace ovladače

Instalace je jednoduchá, stačí připojit tablet k PC nebo k Macu a případně stáhnout ze stránek výrobce drivery, provést jednoduché nastavení a můžete se pustit do práce. Pozor, je potřeba stáhnout ovladače pro přesně ten model tabletu, který vlastníte , za pár minut bylo vše na počítači nainstalované, ale bez restartu tablet nešel používat.

Program sám nastaví kreslící plochu, která odpovídá ploše monitoru. Je velice hezké využít plochu , pod kterou je možné vložit, nějakou předlohu a po té kreslit. S trochou praxe se dá i psát, nebo podepisovat.

Program umožňuje nejen nastavení tlaku, ale i rychlosti na reakci pera. Výhodou je i nastavení "políček" podél plochy a nastavit libovolné spouštění aplikací pouhým ťuknutí pera v této oblasti .

Nastavit si můžeme verzi pro leváky či praváky, přítlaky, plynulost tahu a také klávesové zkratky na ploše tabletu či pera. Zkratky využijí obzvláště uživatelé Photoshopu, kdy místo často používaných trojhmatů jednoduše navolíme klávesovou zkratku pod jedno tlačítko.

Samotné použití Grafické tabletu Artist 15.6 Pro je ze začátku nezvyklé a chvíli trvá, než se s ním opravdu sžijete. Je třeba jej používat opravdu pravidelně a často, ale po týdnu už je s ním práce plynulá.

Nastavitelná tlačítka

U žlábku pro odložení pera se nacházejí 8 programovatelná tlačítka a 1 Červené scrolovací kolečko , kdy si jejich funkčnost můžete nastavit buď podle aplikace nebo jim přidělit funkce.

Funkce scrolovací kolečko a programovatelná tlačítka jsou výborná věc. Prostě jen kreslím bez nutnosti sahat na klávesnici. Ideální.

Tablety Artist 15.6 Pro funguje perfektně a přestože nemá na opačném konci pera gumu, je možné si ji nadefinovat na jedno z tlačítek přímo na peru.

Práce Zkušenosti

Používám na MacBooku i na PC, obojí bez problému. Většinou v kombinaci s Photoshopem a výborně se to doplňuje. výrazně urychlí, zpřesní a zpříjemní úpravu fotek.

Práce ve Photoshopu už byla pomocí tabletu Artist 15.6 Pro opravdu velmi pohodlná, rychle jsem zvládl i nastavování efektů pro přítlak pera. Nastavil jsem si nástroje pro retušování starých poškrábaných fotek, které jsem zrovna zpracovával, a práce byla výrazně snazší než kdybych totéž dělal pomocí myši.

Pro běžné použití (i v grafických programech typu Photoshop, Illustrator) spolehlivý a plně vyhovující, přítlaky fungují, jak mají, radost kreslit. Velice příjemný povrch, tak akorát, aby po něm pero ideálně klouzalo.

Je vhodný třeba ve vektorových programech pro náčrt a pak "doladění" prostřednictvím křivek. v některých programech nemusí fungovat hned reakce na tlak pera. Je třeba najít příslušný "nástroj" v programu.

Pro kreslení poslouží opravdu velmi dobře, líbí se mi citlivost pera, a jeho vyvážení protože při delší práci nebolí ruka. Velikost pracovní plochy je také vyhovující, větší bych snad ani nepotřeboval. Také mě udivilo uživatelské rozhraní, opravdu má dost přednastavených funkcí.

Vynikající poměr cena výkon

Výborně zpracovaný grafický tablet pro intuitivní a precizní zpracování fotografií a pro grafiku. Jako všechny kvalitní tablety s vícestupňovým snímáním přítlaku, umožňuje editovat fotografie a vytvářet grafiku způsobem, který nelze dosáhnout jiným způsobem. Rovněž způsob ovládání je velmi blízký přirozené grafické práci s perem. 

Kvalitní XP-Pen Artist 15.6 Pro grafický tablet s obrazovkou, který nabídne, co se od něj očekává. Určitě se hodí pro začátečníky. Osobně používám v Adobe Photoshop a Illustrator a s využitím tlačítek na tužce je práce opravdu pohodlná.

Tablet je kvalitně a elegantně provedený . Pro učení se s grafickými tablety je tento produkt velmi dobrý a určitě bych ho doporučil všem, kteří chtějí vyzkoušet práci s grafickým tabletem ale nechtějí investovat do dražších kusů.


แฟนคลับ [0]
Add เป็นแฟนคลับ Blog นี้

แจ้ง Blog ไม่เหมาะสม • C o m m e n t
 • 1

  1

  ตอนก่อนหน้า ตอนถัดไป

    C O M M E N T   B o X

  อยากบอกว่า :

  ลงชื่อ
  พิมพ์ตัวเลข

  My Blog
  4
  Comments
  0
  Fanclub
  0


      Blog ที่ผ่านมา


  ดู Blog ทั้งหมด


      Favorite Blog
  เก็บรายชื่อ Blog ที่เราชอบมากๆ

  ยังไม่มี Favorite Blog