แจ้งปิดการให้บริการ

ระบบ My.iD จะปิดให้บริการบางส่วนภายในปี 2021 รายละเอียดเพิ่มเติม คลิก


E-posta pazarlaması

Name : omidsadegpor < My.iD > ดูเน็ตเวิร์คอื่นๆ ของ omidsadegpor
[ IP : 192.168.200.195 ]

Email / Msn: -
วันที่: 15 พ.ย. 65 / 21:41

 

E-posta pazarlaması, sosyal medyayı, SEO'yu ve bağlı kuruluş pazarlamasını geride bırakarak sürekli olarak en etkili pazarlama kanalı olarak sıralanır.

 

Nedenmiş? Yeni kanalları çevreleyen tüm yutturmaca ile birlikte, onlarca yıllık teknoloji neden hala en etkili pazarlama stratejilerinden biri?

Sosyal medyanın yükselişine rağmen, insanlar e-postayı diğer platformlardan daha fazla kullanıyor. Sonuçta, orada olmayan birine pazarlama yapmanın ne anlamı var?

Veriler, çoğu insanın e-posta kullandığını ve sayının her yıl arttığını gösteriyor.

E-posta Pazarlama Nedir?

E-posta pazarlaması, sürüler halindeki insanlara promosyon mesajlarının gönderilmesidir. Genellikle satış veya olası satış oluşturmak için kullanılır ve reklam içerebilir.

 

Unutmayın: onların gelen kutusunda misafirsiniz

İnsanlar nereye baksalar kesintiler, sunumlar ve reklamlarla dolup taşıyor.

 

E-postanızın özel olduğunu düşünmenize rağmen. Okuyucu için, e-postanız milyonda birdir ve iyi bir şekilde değil.

 

Bu yüzden nerede olduğunuzu hatırlamak ve görgü kurallarını kullanmak önemlidir.

 

Birinin gelen kutusuna girmek, akşam yemeğine evine davet edilmek gibidir. Ayakkabılarınızı çıkarmanızı isterlerse, bunu saygıyla yapın.

 

E-posta pazarlamasında da durum aynı, bu yüzden başlamadan önce size her zaman en iyi şekilde davranmanızı hatırlatmak istiyorum ve unutmayın... onların gelen kutusunda misafirsiniz.

 

Şimdi e-posta pazarlama stratejinizi sıfırdan nasıl oluşturacağınızdan bahsedelim.

 

E-posta pazarlaması nasıl çalışır?

E-posta pazarlaması, büyük ölçüde oldukça sezgisel ve genellikle otomatik olduğu için en başarılı stratejilerden biridir.

sanal ofis ne işe yarar

Temel biçiminde, etkili bir e-posta pazarlama kampanyası üç temel unsur gerektirir:

 

1. Bir posta listesi

E-posta kampanyalarınızda başarılı olmak için aktif bir e-posta listesine ihtiyacınız var. Bu, markanızdan pazarlama iletişimleri almakla ilgilendiğini ifade eden e-posta bağlantılarından oluşan bir veri tabanıdır.

Bir e-posta listesi oluşturmanın birçok yolu vardır. En kolay yollardan biri, e-posta adresleri karşılığında hedef kitlenizi bir kupon gibi ilgilendiren bir potansiyel müşteri (teklif olarak da adlandırılır) oluşturmaktır.

 

2. Bir e-posta servis sağlayıcısı

E-posta pazarlama platformu olarak da bilinen bir e-posta servis sağlayıcısı (ESP), posta listenizi yönetmenize yardımcı olan bir yazılımdır. Ayrıca, otomatik e-posta pazarlama kampanyalarının tasarlanmasına ve yürütülmesine yardımcı olur.

 

Bir ESP kullanmak, hedef kitlenizin davranışları tarafından tetiklenen eylemleri otomatikleştirmenize olanak tanır. Bunlar, onlarla her etkileşimi kişiselleştirmenize olanak tanır; bu, katılım ve dönüşüm oranlarının genel olarak arttığı anlamına gelir.

 

3. Açıkça tanımlanmış hedefler

Birçok iş hedefine ulaşmak için e-posta pazarlamasını kullanabilirsiniz. Örneğin, e-posta pazarlamasını şu amaçlarla kullanabilirsiniz:

 

satış oluşturmak

marka bilinirliği oluşturmak

potansiyel müşteriler oluşturmak ve beslemek

müşterileri meşgul et

müşteri sadakatini ve yaşam boyu değeri artırmak

Etkili bir e-posta pazarlama kampanyası yürütmek için e-posta listeniz, ESP'niz ve hedefleriniz uyumlu olmalıdır. Sonra işe başlayabilirsin.

 

İlk adım, e-posta listenizi abone demografisine veya eylemlerine göre bölümlere ayırmaktır.

 

Ardından, tüketicilerin bir şeyler yapmasını sağlamak için tasarlanmış bir e-posta veya bir dizi e-posta oluşturun (hedefiniz).

 

Son olarak, e-posta göndermek ve kampanyayı otomatik olarak izlemek için ESP'nizi kullanın.

 

E-posta Pazarlamanın Avantajları ve Dezavantajları

Diğer tüm pazarlama kanalları gibi, e-posta pazarlamasının da artıları ve eksileri vardır. En önemlilerinden bazılarına kısaca dalalım:

 

E-posta Pazarlamanın Faydaları

E-posta izin tabanlıdır

Bir müşteri size e-posta adresini emanet ettiğinde, bu, evinin anahtarlarını almanın sanal eşdeğeridir. Davetsiz görünmek yerine girmek için izin almak, katılım ve dönüşüm şansını artırır.

 

Kitlenize doğrudan erişim sağlar

Abonelerle programları hakkında doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca, insanlar e-postalarını günlük olarak kontrol ettiğinden, e-postanızın görüntülenmesi olasıdır.

 

Size daha fazla kontrol sağlar

Diğer pazarlama platformlarının çoğunda, platformun sahibi değilsiniz. Platform eski durursaister, bütün emeklerin onunla akıp gidiyor.

 

E-posta ile abonelerinizle kurduğunuz ilişkilerin sahibi sizsiniz.

 

Daha fazla özelleştirme yeteneği

Kişiselleştirilmiş ve hiper hedefli kampanyalar oluşturmak için demografik veya psikografik verileri kullanabilirsiniz. Araştırmalar, bölümlere ayrılmış ve kişiselleştirilmiş kampanyaların geliri %760'a kadar artırdığını gösteriyor.

 

Ölçülebilir

Bir pazarlama kampanyasının etkinliğini ölçmek çok önemlidir ve otomatik e-posta pazarlaması, kampanyanızı ölçmeyi kolaylaştırır.

 

ölçeklenebilir

E-posta pazarlama kampanyaları, kaynaklarınızı zorlamadan veya kaliteden ödün vermeden ölçeklenebilir.

 

E-posta pazarlamanın dezavantajları

şiddetli rekabet

Kalabalık bir gelen kutusunda öne çıkmak oldukça zor olabilir. E-postalarınızın fark edildiğinden ve açıldığından emin olmak için yaratıcı olmalısınız.

 

Bir posta listesine ihtiyacınız var

E-posta pazarlama ile kampanyalarınızın etkili olabilmesi için zaten bir e-posta listeniz olmalıdır.

 

Navigasyon için zor kurallar ve düzenlemeler

E-postanın ticari amaçlarla kullanımına ilişkin birçok kural vardır. Yaygın örnekler arasında GDPR, E-posta Pazarlama Örnekleri

Biraz ilham almak için bazı e-posta pazarlama örneklerine hızlıca göz atalım.

 

teonik

Teaonic, organik ve sağlıklı çaylar konusunda uzmanlaşmış bir e-ticaret markasıdır.

Doğru tetikleyicileri belirleyin

İş akışınızı tasarladıktan sonra, bir sonraki e-postayı sırayla tetikleyecek tetikleyicileri belirleyin. Tetikleyicilere örnek olarak, müşterilerin e-postanızı açması, bir bağlantıya tıklaması veya önceden belirlenmiş bir süre içinde hiç açmaması verilebilir.

 

En İyi E-posta Pazarlama Stratejileri

E-posta pazarlamasında başarılı olmak için kampanyalarınızı tasarlarken stratejik olmanız gerekir. İşte kullanabileceğiniz en iyi e-posta pazarlama stratejilerinden bazıları.

 

Doğru liste oluşturma stratejilerini kullanın

E-posta pazarlama kampanyalarınızın başarısı, posta listenizin kalitesine bağlıdır. Böyle bir liste oluşturmak için hedef kitlenize hitap edecek şekilde tasarlanmış liste oluşturma stratejilerini kullanmanız gerekir. Örneğin, LinkedIn'de tanıtılan bir vaka çalışması, bir B2B markasının bağlı bir abone listesi oluşturmasına yardımcı olabilir, ancak bir B2C markası tarafından kullanıldığında başarısız olabilir.

 

İyi posta listesi hijyeni uygulayın

Bir diğer önemli e-posta pazarlama stratejisi, iyi bir posta listesi hijyeni uygulamaktır. Artık kullanılmayan aktif olmayan aboneleri ve e-posta adreslerini temizlemek, iyi bir gönderen itibarına sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

Listenizi sıcak tutun

Abonelerinizi meşgul (sıcak) tutmak için listenizi düzenli olarak e-posta ile gönderin. Ancak, ara sıra gönderilen e-postalar, abonelerin kim olduğunuzu unutmasına ve düşük dönüşüm oranlarına yol açabilir.

 

Takipçilerinizden bazıları soğuyorsa, yeniden etkileşim kampanyası başlatabilirsiniz.

 

Tek bir hedefe odaklanın

Her kampanyayı ve e-postayı tek bir hedefe odaklanacak şekilde tasarlayın. Bir taşla iki kuş (veya daha fazla) öldürmeye çalışmak e-posta pazarlamasında işe yaramaz. Bu yalnızca hedef kitlenizin kafasını karıştırır ve dönüşüm oranlarınızı düşürür.

 

Doğru KPI'ları tanımlayın ve izleyin

E-posta pazarlaması, abonelerinize birkaç e-posta göndermekten daha fazlasıdır. Ayrıca, kampanyalarınızın performansını izlemeyi de içerir. Bunu yapmak için doğru Temel Performans Göstergelerini (KPI'lar) ayarlamanız ve izlemeniz gerekir.

 

Her Pazarlamacının Bilmesi Gereken En İyi 7 E-posta Pazarlama Aracı

Bir kampanyada başarılı olmak için süreçlerinizi optimize etmek için e-posta pazarlama araçlarından yararlanmanız gerekir. İşte bilmeniz gereken ilk yedi

https://ofisteofis.com.tr/

 

 

 แสดงความคิดเห็น
ชื่อ Email / MSN
รูปตัวแทน ใส่รหัสตามรูป

พิมพ์ข้อความที่นี่!  • C o m m e n t
  • 1

    1